ErasmusDays

prvá strana publikácie

3 dni osláv programu Erasmus+

Zaznačte si do kalendárov! 14. - 16. októbra 2021 sa bude konať piaty ročník #ErasmusDays. Staňte sa aj vy súčasťou Erasmus komunity! Podeľte sa so skúsenosťami a zážitkami z projektov Erasmus+ a Vašu akciu zaregistrujte už od 1. júna na stránkach www.erasmusdays.eu.

Slovensko sa do tejto aktivity zapojí už tretíkrát. Minulý rok mnoho z Vás urobilo veľa pre svoje okolie a svoju komunitu. Zorganizovali ste 65 podujatí, ktoré boli inšpiráciou pre ostatných po celom svete. Tento rok môžeme na mape sveta zviditeľniť Slovensko ešte viac!

Akú akciu zorganizovať?

Záleží iba na Vašej kreativite. Vašu školu alebo inštitúciu môžete odprezentovať napríklad cez:

 • Zelený Erasmus+
  • Spojte sily a zorganizujte spoločné jesenné upratovanie alebo čistenie verejných priestorov vo Vašom meste. Alebo si na cestu do školy či práce zoberte bicykel, kolobežku, skateboard, kolieskové korčule...
 • Erasmus+ kvapka krvi
  • V dnešnej dobe potrebná ešte viac než inokedy - urobte dobrý skutok pre tých, ktorí to potrebujú a zorganizujte spoločné darovanie krvi.
 • Erasmus+ príbehy
  • Podeľte sa o svoje skúsenosti a zážitky s programom Erasmus+. Zdieľajte Vaše články alebo videá na našej stránke. Pri publikovaní na sociálnych sieťach, nezabudnite používať hashtagy #erasmusdays, #erasmusdaysSK a #erasmusplusSK.
 • Diskusie
  • Ak to situácia umožní, zorganizujte stretnutie pre rodičov žiakov a predstavte im projekty, do ktorých sa škola zapája. Tento formát môžete zrealizovať aj online vďaka aplikáciám ako Skype, Whatsapp, Messenger, Zoom, Discord, Teams a iné.
 • Workshopy pre učiteľov
  • Zapojte Vašich kolegov a spoločne sa inšpirujte výstupmi z projektov, ktoré pomôžu zlepšiť kvalitu poskytovaného vzdelávania.
 • Live aktivity
  • Využite možnosť „online“ nahrávania na Facebooku a Instagrame a nahrajte zaujímavú aktivitu, ktorú si pripravíte v rámci #ErasmusDays. Podeľte sa so zážitkami z mobilít, predstavte svoj projekt, alebo naučte divákov niečo, čo ste sa naučili počas Erasmus+ mobility (typický tanec, recept tradičného jedla, cudzí jazyk a frázy a iné).
 • Súťaže a výzvy
  • Zorganizujte zaujímavú výzvu alebo online súťaž pre susednú školu a zdieľajte so všetkými Vaše fotografie z mobilít.
      Minulý rok sa počas #ErasmusDays zrealizovalo 5024 akcií v 84 krajinách. Inšpirujte sa.


Ako sa zapojiť?

 • Na stránke www.erasmusdays.eu vyplňte online formulár, ktorý nájdete po kliknutí na tlačidlo „I ORGANIZE“. Následne počkajte na schválenie podujatia národnou agentúrou a potvrdzujúci mail. Registrácia je v anglickom jazyku.
 • Registrácia na medzinárodnej stránke bude ukončená tesne pred začiatkom #ErasmusDays 2021.
 • Podujatia slovenských škôl a inštitúcií budú podporené aj národnou agentúrou. Ak sa zaregistrujete do 20. septembra 2021 (vrátane), pošleme Vám balík s informačnými a propagačnými materiálmi pre účastníkov Vášho podujatia.
 • Vaše otázky nám môžete posielať na adresu news@saaic.sk.

Čo obsahuje balíček s informačnými a propagačnými materiálmi?

 • Ako podporu na propagovanie programu Erasmus+ dostanete od národnej agentúry všeobecnú prezentáciu o programe, plagát #ErasmusDays 2021 a info balíček s propagačnými materiálmi pre účastníkov. Balíčky budeme posielať pre podujatia organizované virtuálne aj fyzicky.
 • Používajte slovenskú verziu grafiky #ErasmusDays 2021. Informácie o vašich akciách zdieľajte na Vašich webových stránkach, sociálnych sieťach a iných komunikačných platformách. Pri publikovaní na sociálnych sieťach nezabudnite použiť hashtagy #erasmusdays, #erasmusdaysSK a #erasmusplusSK – dajte nám o sebe vedieť!

    ERASMUSDAYS 2020 NA SLOVENSKU

" "
DátumNázov podujatiaOrganizáciaTyp podujatia
16.10.2020Erasmus+ kvapka krvi (Erasmus+ Blood Donation)Súkromná spojená škola EDURAM, Maurerova, KrompachySúkromná spojená škola EDURAM v Krompachoch organizuje v spolupráci s Národnou transfúznou službou darcovskú akciu v aule školy. Podujatie bude sprevádzať výstavka a prezentácia zrealizovaných projektov a iniciatív Erasmus+, do ktorých sa škola zapája.
15.10.2020Let’s clean up our nature!Základná škola, Hrnčiarska, ZvolenŠkola sa v rámci projektu Erasmus+ v Portugalsku zoznámila s aktivitou PLOGGING - kombinácia jogingu a zbierania odpadkov. V rámci Zeleného Erasmu tak uskutočnia foto výstavu, na ktorej účastníci projektu zoznámia spolužiakov s touto aktivitou, a následne zo súťaže medzi žiakmi v samotnom plggingu. Víťazi budú odmenení.
15.-17.2020Erasmus Days 2020 in PPGGymnázium P. Pázmáňa s vjm, Letomostie, Nové ZámkyGymnázium pripravuje súbor viacerých online aktivít, ktorými podporia propagáciu programu Erasmus+ a šírenie jeho dobrých výsledkov, spolu s priblížením EÚ verejnosti. Medzi organizované aktivity patrí online výstava, zdieľanie skúseností z projektov, "open house", výzvy na sociálnych sieťach, či darovanie krvi.
15.10.2020ERASMUS day PruskéStredná odborná škola, Pruské 294, 01852, PruskéDňa 15.10. plánujeme v našej škole - SOŠ Pruské uskutočniť "deň otvorených dverí. Počas tohto dňa, keď našu školu navštívi množstvo žiakov základných škôl, rodičov, zamestnávateľov, bývalých žiakov, pripravíme samostatnú triedu, kde budú nástenky s orázkami a informáciami z jednotlivých aktivít programu Erasmus+. Okrem toho tu budú žiaci, ktorí participovali pri projektoch a priebežne budú premietať prezentácie, diskutovať a odpovedať na otázky návštevníkov. Sprievodnou aktivitou bude živé video, odvysielané na facebookovej stránke školy.
15.10.2020Mobility days at Faculty of Education of Matej Bel UniversityPedagogická fakulta, Univerzita Mateja Bela, Ružová, Banská BystricaV rámci aktivity "Mobility Days", ktorá bude prebiehať od 13. do 15. októbra, budú študentom predstavené možnosti programu Erasmus+. V rámci univerzity budú rozmiestnené informačné stánky, kde sa budú môcť študenti opýtať na všetko, čo ich zaujíma a zároveň pred vybranými vyučovacími hodinami prebehnú krátke prezentácie programu Erasmus+.
15.-16.10.2020Erasmus+ Exibition, cleaning the area of schoolStredná odborná škola elektrotechnická, Sibírska, TrnavaV dňoch 15. a 16. októbra bude na SOŠE a VÚC Trnava prebiehať výstava spojená s disemináciou výsledkov projektov Erasmus+. V rámci výstavi bude predstavených 10 realizovaných a 6 plánovaných projektov. 15. októbra sa navyše v rámci aktivity Let´s clean up our nature uskutoční na škole upratovanie školského areálu.
15.-16.10.2021Education without frontiersGymnázium bilingválne, T. Ružičku, ŽilinaGymnázium pripravuje kombináciu online a prezenčných aktivít zameraných na propagáciu aktuálnych projektov a ich výsledkov pre širokú verejnosť aj školu samotnú. Medzi aktivity patrí videokonferencia s projektovými partnermi v zahraničí, online lekcie cez aplikáciu Teams, e-Twinning online stretnutie a prezenčné podujatie na škole, na ktorom sa predstaví program Erasmus+ a jeho účastníci sa podelia o svoje zážitky.
16.10.2020E+ inspires in LučenecStredná odborná škola pedagogická, Komenského, LučenecV rámci fotografických a video prezentácií bude predstavený príbeh školy v programe Erasmus+ a zároveň sa bude konať diskusia s účastníkmi niektorých realizovaných projektov.
15.10.2020Volunteers days in SlatinkaZdruženie SLATINKA, Andreja Sládkoviča, ZvolenZdruženie SLATINKA pripravuje v rámci ErasmusDays diskusiu s dobrovoľníkmi a videoprojekciu na tému "Čo znamená byť dobrovoľníkom v zahraničí a aké je to byť zahraničným dobrovoľníkom na Slovensku?". Diskutovať budete môcť s bývalími dobrovoľníkmi, ale aj so zahraničnými dobrovoľníkmi, ktorí aktuálne pôsobia na Slovensku.
15.10.2020Erasmus+ caféObchodná akadémia, Ul. Kálmána Kittenbergera, LevicePodujatie "Erasmus+ café" bude otvorené študentom školy aj verejnosti a predstaví projekty Erasmus+, ktoré škola realizovala. Všetky informácie o programe Erasmus+ aj eTwinning sa dozvedia návštevníci v infostánku, rovnako si budú môcť vypočuť prezentácie študentov, prezrieť krátky film z mobility a výstavu fotografií, zúčastniť sa kvízu a to všetko s šálkou kávy v ruke.
16.10.2020We live with Erasmus+Stredná odborná škola obchodu a služieb, Nábrežie J.Kalinčiaka, PrievidzaSOŠ pripraví výstavu fotografií z Erasmus+ mobilít, ktorých sa zúčastnili žiaci a učitelia školy. Taktiež si v rámci ErasmusDays pripraví prezentáciu možností programu Erasmus+ a ako sa môžu záujemcovia na škole prihlásiť. Súčasťou osláv ErasmusDays bude aj Zelený Erasmus- čistenie okolia školy.
15.-16.10.2020Erasmus+ kvapka krvi / Blood donationStredná odborná škola stavebná, Tulipánová, ŽilinaSOŠ stavebná bude v spolupráci s Národnou transfúznou službou organizovať #ErasmusDays darcovskú akciu v aule školy. Akciu bude sprevádzať výstavka a prezentácia zrealizovaných projektov a iniciatív Erasmus+, do ktorých sa škola zapája. Akcia je určená nielen pre žiakov a zamestnancov školy, ale aj verejnosť tak, aby škola podporili darcovskú osvetu a spojila ju so šírením myšlienok programu Erasmus+.
15.10.2020OALC + SZŠ + PaSA = E+ volejbalový turnajObchodná akadémia, Lúčna, LučenecObchodná akadémia v Lučenci organizuje 15.10. od 8. 00 hod. v priestoroch telocvične OA volejbalový turnaj stredných odborných škôl, ktoré sa aktívne zapájajú do programu Erasmus+ (Obchodná akadémia, Stredná zdravotnícka škola a Pedagogická a sociálna akadémia). Víťaz turnaja získa putovný pohár "Erasmusdays". Tento turnaj bude organizovaný každý rok v rámci Erasmusdays. Obchodná akadémia v Lučenci sa zároveň zapojí v rámci Erasmusdays do akcie organizovanej SZŠ v Lučenci - Kvapka krvi.
15.-17.10.2020Looking forward to join Erasmus again.Stredná odborná škola technická, Partizánska, MichalovceNa SOŠ technickej v Michalovciach sa počas všetkých troch ErasmusDays dní bude konať fotografická výstava mapujúca realizované projekty a mobility školy na Cpre, v Českej republike a v Taliansku. Výstava bude prístupná žiakom, rodičom aj verejnosti každý deň od 8:00 do 14:00.
15.10.2020Education with Virtual WorldsSlovenská poľnohospodárska univerzita, Tr. A. Hlinku, NitraSPU v Nitre plánuje v rámci ErasmusDays prezentovať výstupy viacerých projektov vrátane Erasmus+, ktoré sa zamerali na vývoj 3D virtuálneho sveta, a budú prezentované študentom školy, ako aj širokej verejnosti. Okrem informačných materiálov pripraví SPU v priestoroch školy počítače, na ktorých si budú môcť záujemci vyskúšať viaceré úkony a aktivity priamo vo virtuálnom svete.
15.-17.10.2020ErasmusDays 2020Gymnázium Ľudovíta Štúra, Hronská, ZvolenGymnázium pripravuje prezentácie na niektorých základných školách vo Zvolene, kde predstaví možnosti programu Erasmus+ ako aj bežiace projekty školy zábavnou a interaktívnou formou. V prípade nepriaznivej situácie bude pripravený záznam z videokonferencie, na ktorej sa predstavia Erasmus+ projekty aj príbehy žiakov, ktorí sa mobilít osobne zúčastnili.
15.10.2020#ERASMUSDAYS at ŠUP SvidníkŠkola umeleckého priemyslu, Sovietskych hrdinov, SvidníkŠUP vo Svidníku zorganizuje podujatie ErasmusDays netradične - v Múzeu ukrajinskej kultúry vo Svidníku. Počas podujtaia budú predstavené výsledky študentských stáží Erasmus+ v zahraničí, prezentované plánované projekty školy, ale aj jej minulosť v súvislosti s programom Erasmus+ a jeho predchodcami Comenius či Leonardo da Vinci. Podujatie je určené nielen študentom a rodičom, ale aj širokej verejnosti.
15.-17.10.2020Erasmus+ online aj offlineZákladná škola, Československej armády, PrešovSúčasťou ErasmusDays aktivít na škole bude stretnutie projektových partnerov v rámci bežiaceho Erasmus+ projektu za účelom výmeny skúseností z dištančného vyučovania a zameraním na deti pochádzajúce zo sociálne znevýhodneného prostredia. Na škole bude zároveň prebiehať výstava Erasmus+, ktorá predstaví možnosti programu, minulé aj súčasné projekty, skúsenosti žiakov z mobilít či zapojenie školy do siete eTwinning. Do aktivít budú zapojení žiaci aj pedagógovia.
15.-16.10.2020We live healthy and ecologicallyZŠ SSV, Skuteckého, Banská BystricaŠkola v rámci ErasmusDays predstaví svoj najnovší projekt "Erasmus+ Schools for Greener Europe". Žiaci, ktorí sú členmi rady Zelenej školy, si pripravia sériu zaujímavých príspevkov do vysielania v školskom rádiu, ktorým svojim spolužiakom projekt rovnako priblížia. Škola rovnako zorganizuje bezodpadový deň a bude žiakov informovať o ekologickejšom sa správaní k svojmu okoliu. Súčasťou aktivít bude aj výsadba nových stromčekov v areáli školy.
15.10.2020Workshop "Remeslo má zlaté dno"Stredná odborná škola obchodu a služieb, Jilemnického, Žiar nad HronomAbsolventi odborných stáží sa so svojimi spolužiakmi a kolegami podelia o svoje skúsenosti, zážitky ale i získané vedomosti a zručnosti z oblasti gastronómie, hoteliérstva, služieb či cestovného ruchu. V priestoroch školy bude pripravený workshop ako prezentácia úspešných projektov Erasmus+. Formou nástenných tabúľ, prezentácií, videí a rozhovorov so spolužiakmi predstaví SOŠ možnosti zúčastniť sa 3-6 týždňovej odbornej stáže v strediskách ako sú hotely, reštaurácie, cukrárske výrobne, kadernícke salóny, či SOŠ v zahraničí.
15.10.2020Staň sa hrdinomStredná odborná škola technická, Komenského, NámestovoStredná odborná škola technická organizuje v rámci Erasmusdays a v spolupráci s Národnou transfúznou službou Martin akciu a názvom: Staň sa hrdinom - darovanie krvi, ktorá sa uskutoční 15.10.2020 v priestoroch budovy školy. Akcia je určená nielen pre žiakov a zamestnancov školy, ale aj pre všetkých ľudí v meste, ktorí chcú pomôcť v tomto období epidémie zachraňovať životy, a tým osláviť a podporiť Erasmusdays 2020.
15.10.2020Erasmus+ storiesGymnázium A. Vrábla, Mierová, LeviceGymnázium sa zapojí do viacerých online aktivít: v rámci ErasmusDays zverejní príbehy Erasmus+ účastníkov, pripraví fotografickú výstavu zážitkov z Erasmus+ mobilít v zahraničí, spustí online Erasmus+ dotazník pre učiteľov a žiakov a rovnako dotazník pre partnerov v aktuálne prebiehajúcich aj ukončených Erasmus+ projektoch.
16.10.2020Erasmus Days 2020 SobranceCentrum voľného času, Námestie slobody, SobranceErasmus Days 2020 Sobrance je podujatie zamerané na propagáciu a prezentáciu programu Erasmus+ ako aj Iuventy - Slovenského inštitútu mládeže. Počas tohto podujatia bude pripravená výstava fotografií z mládežníckych výmen v rámci Erasmus +, ktorých účastníkmi boli mladí ľudia z mesta a okolia. Budú pripravené rôzne aktivity a sprievodne podujatia ako besedy, workshopy, kultúrny program a iné, zamerané na neformálne vzdelávanie, prostredníctvom ktorých sa aj iní mladí ľudia dozvedia a možnostiach zapojenia sa do takýchto projektov.
16.10.2020Don´t throw it away, it can be used in some other waysZákladná škola, Škultétyho, NitraAktivity ErasmusDays Základnej školy v Nitre budú úzko súvisieť s ekológiou a tým, ako sa stať viac "eco-friendly" v dnešnej dobe. Na škole sa budú snažiť ukázať, ako sa dajú recyklovať a znova využiť plastové fľaše či vyradené oblečenie a naučiť žiakov, ako vdýchnuť nový život starým veciam.
16.10.2020Erasmusdays kvapka krviStredná zdravotnícka škola, Lúčna, LučenecUž po druhýkrát sa rozhodli spojiť svoje sily dve školy - Stredná zdravotnícka škola spolu s Obchodnou akadémiou v Lučenci v rámci akcie “Erasmusdays kvapka krvi”. Cieľom podujatia je motivovať žiakov a pedagógov k darovaniu krvi a pomôcť ľuďom, ktorí potrebujú túto vzácnu tekutinu. V rámci aktivity sa žiaci a pedagógovia oboch škôl zúčastnia spoločného odberu krvi v priestoroch nemocnice v Lučenci.
15.10.2020EZS, školenia a mládežnícke výmeny - online informačné stretnutieINEX Slovakia, Prokopova, BratislavaV rámci Erasmusdays2020 sme pripravili online informačné stretnutie na Zoom, kde sa dozvieš: Čo sú to Erasmus+ mládežnícke výmeny a školenia, na čo sa tieto projekty zameriavajú a kto sa môže prihlásiť? Čo je to ESC? Kde hľadať aktuálne ponuky na projekty? Náklady počas projektu? Príklady projektov? Kam sa dá vycestovať? Potom nám naša dobrovoľníčka Ľubka porozpráva o projekte v Poľsku, kde sa venovala ľuďom s postihnutím. Môžeš sa tešiť na zaujímavú prezentáciu. Viac informácií: https://inex.sk/sk/events/49666/show_public
15.-16.10.2020Malí programátoriZákladná škola, Dargovských hrdinov, HumennéV Humennom budú #ErasmusDays prebiehať formou zdieľania výsledkov prebiehajúceho projektu Erasmus+ Malí programátori. Učitelia 1. stupňa ZŠ Dargovských hrdinov v Humennom, spoločne so zapojenými žiakmi, budú odovzdávať svoje vedomosti a výsledky realizácie projektu spolužiakom v iných triedach. Žiaci budú skladať a programovať stavebnice Lego Boost, učiť sa programovať v jazyku Scratch a oboznamovať sa s programovaním robota Blue Bot. Niektorí žiaci budú prezentovať ďalšie aktivity projektu – tvorbu kvízov a elektronických kníh.
15.10.2020Erasmus Days - Cup Stacking ChallengeZákladná škola s materskou školou, DemandicePodujatie s názvom "Erasmus Days – Cup Stacking Challenge" zorganizuje Základná škola s materskou školou, Demandice 131, Slovakia, as an event for students. During the event there will be the info stall with the information about new Erasmus+ project about the wastes problems and eTwinning projects. Students will take part in a challenge – competition „cup stacking game“. During this challenge they will use the waste plastic cups to emphasize the main idea of the „What a waste“ project.
16.10.2020Join Erasmus familyStredná odborná škola obchodu a služieb, Školská, MichalovceNa Strednej odbornej škole bude prebiehať workshop pre pedagógov a zamestnancov školy, na ktorom účastníci mobilít odprezentujú Erasmus+ projekty, ktorých sa zúčastnili. Podelia sa o osobné skúsenosti, postrehy a prínos programu, predstavia možnosti zapojenia sa do programu Erasmus+ aj výstupy už realizvaných projektov. Tieto materiály budú zverejenené aj na webstránke školy.
15.10.2020Aktívny Erasmusdays na zdravotkeStredná zdravotnícka škola, Lúčna, LučenecV rámci akcie Erasmus days bude v priestoroch školy pripravený workshop Erasmus+ - prezentácia úspešných projektov Erasmus+. Formou výstavy fotografií, prezentácií, videí predstaví škola možnosti zúčastniť sa odbornej stáže v zahraničí, oboznámi žiakov s plánovanými projektami v Českej republike a v iných krajinách, s kritériami výberu stáží a iné. V rámci ochrany životného prostredia žiaci spolu s učiteľmi skrášlia okolie školy. Ako virtuálnu aktivitu škola zorganizuje online prieskum medzi žiakmi a učiteľmi o programe Erasmus+.
15.-17.10.2020GYMZA ERASMUS DAYS 2020Gymnázium, Hlinská, ŽilinaV rámci GYMZA ERASMUS DAYS je plánovaná prezentácia výsledkov ukončeného projektu a predstavenie dvoch nových ERASMUS+ projektov školskej komunite - formou prezentácie na nástenkách v priestoroch školy, infografikami a osobným prezentovaním počas prestávok. Zároveň bude gymnázium realizovať prieskum záujmu účasti na medzinárodných projektoch u žiakov a uskutoční sa aj online kvíz o partnerských školách/krajinách. Rovnako bude predstavený aj prebiehajúci eTwinning projekt Mountain Wisdom.
15.-16.10.2020Erasmus and Secondary school of electrotechnic KošiceStredná odborná škola elektrotechnická, Komenského , KošiceŠkola plánuje v dňoch 15. a 16.10. organizovať Erasmusdays podujatie, v rámci ktorého bude prezentovať svoje projekty z predchádzajúceho obdobia na fotografiách umiestnených na nástenkách školy. Taktiež plánuje zorganizovať "Kvapku krvi" a "Green day".
16.10.2020Erasmus deň na SZŠStredná zdravotnícka škola, Strečnianska, BratislavaNa škole bude prebiehať prezenčný deň o programe Erasmus+, kde sa žiačky - účastníčky mobility formou prezentácií a diskusií podelia so svojimi rovesníkmi o skúsenosti a zážitky, ktoré nadobudli počas odbornej stáže vo Fakultnej nemocnici Brno, Česká republika. Cieľom je motivovať mladších žiakov, aby mali odvahu a nebáli sa vycestovať za odbornými zručnosťami a zážitkami do inej krajiny EÚ.
15.-16.10.2020Erasmusplus - naša minulosť, súčasnosť aj budúcnosťStredná odborná škola obchodu a služieb, Budovateľská, KomárnoŠkola pripraví výstavu fotografií, premietanie krátkych videí z Erasmus+ mobilít, ktorých sa zúčastnili žiaci a učitelia školy. Okrem prezentácie už realizovaných projektov Erasmus+ bude informovať aj o nových projektoch realizovaných na škole, ako aj o možnostiach zapojenia sa. Počas ErasmusDays bude na škole prebiehať aj virtuálna vzdelávacia aktivita bežiaceho Erasmus+ projektu vrátane virtuálnej konferencie, ktorého cieľom je predstavenie výstupov projektu a zhrnutie dvojročnej projektovej spolupráce so zahraničnými partnermi.
16.10.2020Nábrežná Erasmus DayZákladná škola, Nábrežná, Nové ZámkyDňa 16.10.2020 Základná škola v rámci zapojenia sa do projektu Erasmus+ pripraví prezentáciu projektov žiakov na tému Zdravie a zdravý životný štýl, ktorá bude spojená s výstavou prác žiakov. V rámci tohto dňa sa bude viesť diskusia na tému zdravé vs nezdravé stravovanie spojené s ochutnávkou rôznych zdravých jedál.
15.10.2020Learning to Disagree (1st National Training)Gymnázium, Komenského, TrebišovV rámci ErasmusDays bude na gymnáziu prezentovať pán Juraj Varga výstupy Erasmus+ projektu "Learning to Disagree!" a facilitovať workshop pre učiteľov, ktorý sa bude týkať vyučovacích stratégií,rozvíjania dialógu a diskusie v triede a ich vyhodnocovaniu. Workshop bude určený učiteľom zo škôl formujúcich národné konzorcium v programe Erasmus+.
16.10.2020Learning to Disagree (2nd National Training)Centrum edukácie a inovácií , Rigeleho BratislavaCentrum edukácie a inovácií pripravuje online tréning hodnotiacich a vyučovacích stratégií pre učiteľov, na ktorom budú predstavené výstupy projektu "Learning to Disagree!".
15.10.2020Erasmus Day HAOBKKHotelová akadémia Otta Brucknera, MUDr.Alexandra, KežmarokV škole budú prebiehať prezentácie a výstava fotografií spojená s projektom Erasmus+, do ktorého boli zapojení viacerí vyučujúci, ktorí navštívili rôzne európske krajiny. Žiaci sa taktiež zúčastnia aj športových aktivít, ktoré pre nich organizujú vyučujúci. Všetci účastníci sa môžu tešiť na chutné občerstvenie, ktoré pripravia žiaci z odboru kuchár.Tí budú súťažiť pri príprave jedál.
15.-16.10.2020We did not give upCentrum voľného času, Farbiarska, Stará ĽubovňaCentrum voľného času organizuje v dňoch 15. a 16.10.výstavu s prezentáciou projektu Never give up! a online stretnutie s projektovými partnermi s cieľom motivovať mladých ľudí , aby sa zapájali do podobných projektov a ukázať im výhody mobilít. Súčasťou podujatia bude aj prezentácia dobrovoľníctva s EVS a ESC a taktiež propagácia programu Erasmus+. Podujatie je otvorené všetkým!
15.-16.10.2021#ErasmusDays 2020 na Spojenej školeSpojená škola, Centrálna, SvidníkSpojená škola je nováčikom v programe Erasmus+ a v rámci erasmusdays bude prezentovať svoj KA229 projekt JOYFUL žiakom, učiteľom, rodičom a verejnost. Od 15 do 16.10. sa školský klub a účastníci programu DofE zúčastnia upratovania okolia školy a triedenia odpadu.V školskom vestibule bude pripravená prezentácia projektu a ochutnávka národných jedál projektových partnerov. Taktiež bude na Facebooku vysielaný livestream z podujatia.
15.-16.10.2022Diversity of ErasmusErasmus Student Network, Univerzita Mateja Bela, Tajovského, Banská BystricaV Banskej Bystrici sa budú ErasmusDays konať v dňoch 15.-16. októbra a budú pozostávať z prezentácie možností programu Erasmus+ na Univerzite Mateja Bela, z prezentácie ESN UMB a rovnako z predstavenia programu Európskeho zboru solidarity vďaka Centru dobrovoľníctva. Na podujatí sa bude hovoriť rovnako o dôležitých témach akými je klimatická zmena, zdravie, súčasná situácia spojená s pandémiou a jej dopad na Erasmus+ mobility.
16.10.2020#ERASMUSDAYS 2020 Čo dokáže aroma marketing?Slovenská poľnohospodárska univerzita, Fakulta ekonomiky a manažmentu, Tr. A. Hlinku, NitraSlovenskí partneri projektu "Implementácia spotrebiteľskej neurovedy a smart výskumných riešení v aromachológii" (NEUROSMARTOLOGY – Implementation of Consumer Neuroscience and Smart Research Solutions in Aromachology), č. 2018-1-SK01-KA203-046324, pripravia súbor online aktivít, ktoré podporia propagáciu programu Erasmus+ a šírenie výsledkov projektu. Medzi organizované aktivity patrí online prezentácia a stretnutie, zdieľanie skúseností z projektov a propagácia na sociálnych sieťach.
16.10.2020Vyrastaj s Erasmom+ (Grow up with Erasmus +)IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže + Základná škola s materskou školou Ľudovíta Vladimíra Riznera, Bošáca16.10.2020 bude na základnej škole v Bošáci usporiadaná výstava fotografií z úspešne realizovaných projektov mimovládnej organizácie Silnejší slabším spojená s kvízom o programe Erasmus+ pre mládež z vidieckeho prostredia.
16.10.2020ERASMUS DAYS 2020 - We play and learn with ErasmusZákladná škola s materskou školou Viliama Záborského, Levická, VrábleZákladná škola s materskou školou vo Vrábloch si v rámci ErasmusDays pripravila viacero aktivít, ktorými 16. októbra predstaví svoje bežiace Erasmus+ projekty: videofilm o projektoch, prezentovaný žiakom a publikovaný na webstránke školy a projektu; výstavu fotografií z projektových aktivít umiestnenú vo vestibue školy; informačné postery a plagáty predstavujúce Erasmus+ projekty na škole; informácie o projektoch umiestnené na webstránku školy aj sociálne siete.
15.10.2020Get to know Slovakia!Erasmus Student Network, Ekonomická univerzita, Dolnozemská cesta, BratislavaKeďže prichádzajúcic zahraniční študentinebudú mať v tomto semestri možnosť naplno si užiť svoj Erasmus+ pobyt kvôli aktuálnym obmedzeniam spojeným s pandémiou, cieľom podujatia ESN Ekonomickej univerzity v Bratislave je priblížiť im čo najzaujímavejšie Slovensko, jeho kultúru a krajinu, kuchyňu a študentský život. Po prezentáciách a predstavení videa ESN budú účastníci rozdelení do skupín a zapojení do testu a zábavného kvízu.
15.-17.10.2020Erasmus+ v súčasnostiStredná zdravotnícka škola, Záhradnicka, BratislavaNa školskej stránke a facebooku školy bude uverejnená online výstava fotografií a videa z realizácie aktuálnych Erasmus+ projektov, kedy sa odborné stáže realizovali už po vypuknutí pandémie. Zároveň škola pripraví vV školskom rozhlase špeciálne vysielanie so zdieľaním skúseností účastníkov z mobilít po vypuknutí pandémie. Počas týchto dní bude prebiehať v online priestore verejné hlasovanie o najvýstižnejší slogan pre naše Erasmus+ projekty, ktorý vymyslia účastníci týchto stáží a ktorý budeme používať pri diseminačných a reklamných aktivitách projektov.
15.-16.10.2020Culture in Action with Erasmus+Hotelová akadémia, Mikovíniho, BratislavaNa škole bude počas týchto dní realizovaná výstava erasmus+ projektu, spojená s prezentáciami a diskusiou s účastníkmi mobilít. Pripravená je aj výstava fotografií a videá z mobilít na školskom webe a facebooku a tiež online stretnutie s projektovými partnermi.
16.10.2020Covid can´t stop us!Gymnázium Cyrila Daxnera, Vranov nad TopľouŠkola usporiada 16.10.2020 online eTwinning stretnutie s názvom Covid can´t stop us!, aby si pripomenula svoje doterajše výsledky, predstavila nové projektové plány pomocou prezentácií, vedomostných hier, online výstav a pod.
15.-16.10.20215 E's - Erasmus Green DaysZákladná škola, Moskovská, Banská BystricaPodujatie s názvom 5 E's - Erasmus Green Days v sebe skrýva viaceré aktivity zamerané na ochranu životného prostredia a jazykové znalosti žiakov. V rámci ErasmusDays sa na základnej škole bude konať workshop pre žiakov o ekologickej stope školy, bude prebiehať výsadba stromčekov s cieľom ozeleniť školský areál a prostredníctvom tvorivého písania vytvoria žiaci eko-príbehy na tému "Nechajme stromy rozprávať". Zároveň vytvorí škola "Erasmus+ kútik", kde predstaví program Erasmus+, jeho aktivity a projekty, ktoré realizovala a realizuje.
15.10.2020Blended-learning training for maternity leaversSpoluprácou pre lepšiu budúcnosť - Veľký Meder, MC Blšky Veľké Zálužie, Školská V rámci ErasmusDays zorganizuje OZ Spoluprácou pre lepšiu budúcnosť tréning, na ktorom predstaví Erasmus+ projekt "Fostering Employment od Maternity Leavers" a jeho výsledky. Cieľom aktivity bude poukázať na inovatívny spôsob tréningového programu zmiešaného učenia sa pre ženy na/po materskej dovolenke, na rozvoj praktických zručností a networking.
16.10.2020The Green Hearts workshopZákladná škola s materskou školou Karola Rapoša, Pionierska, BreznoŽiaci na škole pripravia rôzne vence a dekorácie z ihličnanov pri príležitosti Pamiatky zosnulých, a naučia sa, že je to lepšie pre životné prostredie, než kúpené umelé ozdoby. Aktivita sa bude konať v rámci nového Erasmus+ projektu školy "Green Hearts".
15.10.2020#Exhibition and Virtual mobilityGymnázium, Ul. 1. mája 8 MalackyGymnázium počas aktivity erasmusdays pripraví výstavu fotografií z uskutočnených mobilít a taktiež online kvízy, súťaže a hry. Zároveň prebehne online stretnutie (webinár) partnerských krajín projektu Pl@ntNET.
15.-17.10.2020Healthy life with healthy food for people and wild animalsZákladná škola, F. E. Scherera, PiešťanyV rámci ErasmusDays sa žiaci dozvedia viac o zdravom životnom štýle a dôležitosti životného prostredia. Zapoja sa do čistenia školského parku a rovnako zbierania gaštanov do krmítok pre zvieratá. Rovnako sa dozvedia o programe Erasmus+ a plánovaných projektoch školy.
15.10.2020Our Erasmus+ ActivitiesZŠ Eleny Maróthy Šoltésovej, M.R.Štefánika, KrupinaZákladná škola v rámci aktivít ErasmusDays pripravuje vysielanie v školskom rozhlase, ktoré priblíži žiakom program Erasmus+ a bežiace projekty školy, ktoré bude nasledované kvízom s odmenami pre najpozornejších. V priestoroch školy budú rovnako pripravené informačné panely o programeErasmus+, v jedálni budú pripravené jedlá, typické pre partnerské krajiny projektov, v ktorých je škola zapojená, a žiaci sa rovnako oblečú do farieb týchto krajín.
16.10.2020Get encouragedSúkromná Spojená škola EDUCO, Slanická osada, NámestovoNa súkromnej škole bude pripravená foto výstava zameraná na Erasmus+ projekty strategických partnerstiev, do ktorých sa škola zapája. Študenti, ktorí sa zúčastnili zahraničných mobilít a pracovných stáží priblížia svoje skúsenosti ostatným prostredníctvom prezentácie či krátkeho filmu. V rámci programu títo študenti ukážu, čo sa naučili a pripravia v rámci barmanskej show jedinečný drink s názvom THE DRINK OD EU. Študenti sa rovnako zapoja aj do aktivít ochrany životného prostredia, vyčistia okolie školy a brehy rieky.
15.-16.10.2020Erasmus days in SliačZákladná škola A Sládkoviča, Pionierska 9, Sliač, 96231Na Základnej škole v Sliači budú vytvárať spoločnú fotografiu s Erasmus+ logom, postery a plagáty venované rôznym projektom, v ktorých je škola zapojená, vytvoria si projektový kútik s fotografiami a materiálmi z predchádzajúceho školského roku. Zároveň na škole plánujú prezentovať Twinspace a zúčastniť sa športových aktivít v školskej telocvični.
15.10.2020 The Castle on the Danube - Our Linking HeritageStredná priemyselná škola dopravná, Kvačalova 20, 821 08 Bratislava-RužinovDňa 15. 10 2020 žiaci SPŠD absolvujú on-line kvíz v anglickom jazyku o bratislavských hradoch zameraný na ich históriu, rekonštrukciu, povesti a legendy o nich. Aktivita je súčasťou projektu 2018-1-BG01-KA201-047933 "The Castles on the Danube - our Linking Heritage".
16.10.2020ErasmusDays in VranovHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou, M.R.Štefánika 875/200, Erasmus+ príbehy – knižnica sa chce podeliť so svojimi skúsenosťami s parterskými organizáciami. Podujatie bude sprevádzať výstavka a prezentácia zrealizovaných projektov Erasmus+, do ktorých sa knižnica zapojila.
15.10.2020Mladiinfo Live Talk o DobrovoľníctveMladiinfo Slovensko, BratislavaTento rok sa do #ErasmusDays2020 zapojilo aj Mladiinfo Slovensko a spoločne s dobrovoľníkmi priamo zo zahraničia vám prinesie prvý Mladiinfo Live Talk o Dobrovoľníctve! Dozviete sa v ňom všetko o dobrovoľníctve v zahraničí, o programe Erasmus+ alebo o Európskom Zbore Solidarity, ako aj o ďalších aktivitách Mladiinfo Slovensko. Mladiinfo Live Talk bude prebiehať online na FB vo štvrtok 15. Októbra o 18.00 s dvoma inšpiratívnymi dobrovoľníkmi Mladiinfo Jankou a Nikolasom.
15.-17.10.2020STU #ErasmusDays 2020Slovak University of Technology in Bratislava, Vazovova 5, STU v Bratislave pripravila dve zaujímavé virtuálne aktivity, do ktorých sa môžete zapojiť aj z pohodlia domova. STU pripravila plylist na Spotify, kde môžu záujemci počúvať výber skladieb, pripojiť vlastné obľúbené piesne, či zdieľať výber na sociálnych sieťach s hashtagom #STUerasmusdays a označením @stu.international. Druhou aktivitou univerzity je fotografická súťaž "Virtual Traveling", do ktorej mohli študenti prispieť fotografiami z mobilít, či z miest, kam by sa radi vydali spolu s Erasmom.
15.-16.10.2020Erasmus Days 2020 Primary School NábrežnáZŠ Nábrežná, Nábrežná 845/17, Kysucké Nové Mesto, 02401Základná škola na Nábrežnej ulici sa do ErasmusDays zapojila s prezentáciou dvoch Erasmus+ projektov školy počas vyučovacích hodín. Rozmanitosť oslávili aktivitami spojenými s vyučovaním jazykov, IKT vyučovaním a rôznymi kretívnymi úlohami. Všetky výsledky a aktivity boli zaznamenané prostredníctvom nástroja Padlet a budú rovnako prezentované projektovým partnerom.
16.10.2020EQUALL(ING) PRESENTATIONtopcoach.sk, Suché mýto 1, 81106, BratislavaV rámci ErasmusDays bude prezentované video z projektu EquALL(ING), v ktorom je organizácia zapojená a ktorý sa zameriaval na genderovú rovnosť v sektore vzdelávania dospelých.
17.10.2020+4 your future = Erasmus CATHOLIC UNIVERSITY IN RUŽOMBEROK, Hrabovská cesta 1AKatolícka univerzita v Ružomberku si pre študentov pripravila zábavný kvíz zameraný na všeobecný rozhľad v oblastiach geografie, histórie, architektúry, kultúry, cudzích jazykov, svetových metropol, národných jedál atď, ktorého cieľom bolo podporiť vzťah a vzájomné porumenienie medzi domácimi a zahraničnými študentami, ktorí prišli na univerzitu cez program Erasmus+. Študento sa rovnako dozvedeli o možnostiach programu.
15.10.2020Positive feelings in action!SOŠ pre telesne postihnutých žiakov, Mokrohájaska, BratislavaPre žiakov budú pripravené viaceré kreatívne úlohy: puzzle, anglická slovná zásoba, online súťažný kvíz pre žiakov aj vyučujúcich, dotazníkový prieskum pre rodičov a učiteľov, príprava webinára.
15.-17.10.2020Online Game: Enter The Erasmus+ World / Vstúp do sveta Erasmu+OZ V.I.A.C. - Institute for Youth support and development, Železničiarov, TrstenáObčianske združenie pripravilo online hru pre stredné školy "Enter The Erasmus+ World", ktorá formou kvízových otázok, logických súvislostí a hľadaní odpovedí na internete, pomôže žiakom získať správne riešenie a vyhrať hru. Vďaka hre sa žiaci dozvedia viac o programe Erasmus+ a jeho možnostiach.
     Správa ErasmusDays 2019 na Slovensku ponúka podrobný prehľad aktivít a podujatí realizovaných v prvý ročník slovenského zapojenia sa do iniciatívy #ErasmusDays. Inšpirujte sa aktivitami slovenských škôl a organizácií zapojených do programu Erasmus+, zistite, kde všade sa konali #ErasmusDays podujatia a pozrite si fotografie, ktoré z nich realizátori vytvorili.
 
 


               Brožúry ErasmusDays Coverage and Impact poskytujú prehľad zapojených krajín v rokoch 2018, 2019 a 2020, ich najzaujímavejších podujatí, ktoré môžete využiť pre vlastnú inšpiráciu. Taktiež ukazujú najvýznamnejšie príspevky v médiách, podporné listy Európskej komisie a parlamentu, novinové články či úspešné príspevky na sociálnych sieťach.
 
 


          EPALE európska platforma pre vzdelávanie dospelých sa do iniciatívy #ErasmusDays zapojila vydaním brožúr EPALE European Digital Exhibition (2018 a 2019) v ktorých vyzdvihla zaujímavé Erasmus+ projekty týkajúce sa vzdelávania dospelých z jednotlivých krajín programu.
 
 

GRAFICKÝ MATERIÁL NA STIAHNUTIE